Starostlivosť o plechové disky v zime

Tohtoročná zima nebola zatiaľ extrémna. Nechceme však predbiehať, možno nás ešte prekvapí. Napriek tomu sa vyskytla menšia snehová pokrývka aj na mestských cestách a vynorili sa vtipy o bratislavských kalamitách – však sme mali 1 mm snehu! Sranda bokom, so snehom prichádzajú posypy. A s posypmi horor menom korózia, ktorú plechové disky neznášajú najlepšie. Čítať celý článok »

3 výhody celoročných pneumatík, ktoré vás môžu presvedčiť

„Prezúvanie” do zimných alebo, naopak, letných pneumatík nie je žiadnou radostnou povinnosťou. Ak ho nezvládnete sami, musíte ísť do servisu. V prípade, že ste si spomenuli na prezúvanie, napríklad, 14. novembra večer, musíte počítať s tým, že spolu s ostatnými zábudlivcami riskujete pokutu a ak je servis príliš vyťažený, na niekoľko hodín si nemusíte zajazdiť.

Čítať celý článok »

Využívate hliníkové disky aj v zime? Nezabudnite na čistenie

Opatrnejší vodiči sú v zime zvyknutí nielen na prezúvanie povinné zo zákona, ale aj na plechové disky, ktoré toho znesú viac. Ak vám záleží na výzore auta aj počas zimy a nechcete sa na pár mesiacov rozlúčiť s vysnívaným imidžom vašich kolies, pravdepodobne ostanete pri „elektrónoch”. V tom prípade určite nepodceňujte ich čistenie.

Čítať celý článok »

Zimné pneumatiky: 2 tipy na predĺženie životnosti

Od 15. novembra do 31. marca sme povinní využívať zimné pneumatiky, ak chceme byť súčasťou cestnej premávky na slovenských cestách a zároveň nebyť pokutovaní. Väčšina vodičov túto povinnosť dodržiava, hoci niektorí z nás „prezúvajú” na poslednú chvíľu, lebo sa do servisov vyberú neskoro.

Čítať celý článok »

Škola šmyku SuperDRIVE: 50 % úspechu sa ukrýva v pneumatikách

Šmyk je krízovou situáciou, ktorá trápi vodičov v každom ročnom období. Rozhodli sme sa preto na túto tému vyspovedať pána Mariána Čabáka, zástupcu SuperDRIVE, najväčšej školy šmyku na Slovensku. Porozprával nám o chybách, ktoré robia vodiči pri šmyku, podceňovaných faktoroch a tiež o tom, aké pneumatiky sú najlepšie proti šmyku.

Čítať celý článok »