Viete vyriešiť nebezpečné situácie na ceste?

Viete vyriešiť nebezpečné situácie na ceste?

Myslíte si, že patríte medzi skúsených šoférov? Dajte si ružové okuliare z očí dole. Pokiaľ nenajazdíte aspoň 30 000 kilometrov ročne a nezažijete nejaké tie nebezpečné situácie, ktoré vyžadujú vašu rýchlu reakciu, nemôžete sa považovať za dobrého šoféra. My sme pre vás pripravili 5 situácií, ktoré vám môžu cez zimu znepríjemniť jazdu autom a navrhli sme pre vás aj najlepšie riešenia.

Čítať celý článok »

Letné, zimné, alebo celoročné? Takto jazdia Slováci

Letné, zimné, alebo celoročné? Takto jazdia Slováci

Problematika sezónnej obuvi pre naše autá bude asi vždy nevyčerpateľnou témou. Na jednej strane máme milovníkov letných pneumatík, ktorí ohrozujú seba aj svoje okolie, na druhej máme milovníkov zimných, ktorí majú zase v lete dosť vysokú spotrebu. Pozrime sa na jednotlivé možnosti a ich možné dôsledky. Na konci článku máme pre vás ideálne riešenie.

Čítať celý článok »

5 chýb, ktoré vodiči robia pred zimou

5 chýb, ktoré vodiči robia pred zimou

Tohtoročná dlhá a teplá jeseň sa okrem pomýlenej vegetácie podpísala aj na majiteľoch áut, ktorí mnohé dôležité úkony odkladali na poslednú chvíľu alebo na ne úplne zabudli. Ktoré činnosti to sú a ako sa podpísali pod stav našich štvorkolesových tátošov? Pozrime sa na päť úkonov, na ktoré ste možno zabudli a máte ešte čas ich dobehnúť.

Čítať celý článok »

Naučte sa jazdiť s nižšou spotrebou – tu robíte chyby

Žerie vaše auto o 3 – 4 litre viac, než sú tabuľkové hodnoty od výrobcu alebo od predajcu? V takom prípade nemôžete zvaľovať všetku vinu na auto, klamlivú reklamu alebo na motor v zábehu. Chyba je jednoducho vo vás. Ako spotrebu reálne znížiť obyčajnými postupmi a ako sa zbaviť zlozvykov, ktorými ju zvyšujeme? Čítať celý článok »

Neviete sa rozbehnúť a prešmykuje vám koleso? Takto sa vyhrabete von

zimné pneumatiky

Uviaznuť niekde s autom sa počas života podarí každému šoférovi. V tejto situácii je veľmi dôležité nespanikáriť a nezahrabať auto ešte hlbšie, než práve je. V autoškole vás to nenaučia (ak ju nerobíte v zime) a sami sa to tiež pravdepodobne nenaučíte. Pozrime sa teda na to, ako sa môžete vyhrabať z blata, piesku, snehu, mokrej trávy a iných povrchov, do ktorých ľahko zapadnete. Čítať celý článok »

Ako správne umývať auto? Vyskúšajte naše tipy

umývanie auta

V lete po našich cestách jazdia naleštené štvorkolesové mašinky, ktoré si majitelia takmer na dennej báze sprchujú vysokotlakovými čističmi doma na záhrade. Niet sa čo čudovať, na výletoch, parties, ale aj auto-moto zrazoch musia autá vyzerať dobre. Omnoho dôležitejšie je však umyť auto v zime. Viete však, ako správne na to?

Čítať celý článok »

Zamrzla vám ručná brzda? Takéto sú riešenia

zamrznutá ručná brzda

Nie všetky autá majú klasickú ručnú brzdu – najmä tie novšie a s automatickou prevodovkou majú elektronickú ručnú brzdu, ktorá sa zatiahne aj odtiahne sama. Pri týchto, vraj, nehrozí, aby ručná brzda zamrzla. Aj niektoré automaty majú však klasickú zaťahovaciu páku, no a tie vedia v dnešnej dobe narobiť celkom dosť problémov. Ako sa vyhnúť  zamŕzaniu ručnej brzdy a ako ju rozmraziť? Čítať celý článok »

Papučky alebo reťaze? Na zimu sú skvelé obe riešenia

snehové reťaze

Zima sa pomaly blíži, niektorí ľudia už prezúvajú, a vy si pomaly plánujete zimnú dovolenku? Super, je pravý čas, no zvážili ste aj rôzne situácie, ktoré môžu nastať počas prepravy? Lyže, bundy a plavky do wellnessu sú jedna vec. Dobre pripravené auto na zimu je druhá vec. Dnes sa však budeme venovať jednej konkrétnej situácii, a to prejazdu cez hlboký sneh. Čítať celý článok »

Ktorými zlozvykmi najviac skracujete životnosť vašich pneumatík?

Niektorí vodiči majú v sebe zakorenené určité zvyky a zlozvyky, ktoré im vštepovali ešte v starých autoškolách, alebo ktoré sa počas života naučili sami. Najmä moderné autá týmito zlozvykmi trpia najviac. Vykašlime sa teraz na nesprávne radenie rýchlostí či vytáčanie studeného motora. Ktoré zlozvyky citeľne ničia pneumatiky?  Čítať celý článok »