V ktorých európskych krajinách sa jazdí najpríjemnejšie?

V dnešnej dobe koronavírusovej sa mnohí zamýšľame nad cestovaním ako takým. Letecky nikto z nás necestoval azda niekoľko mesiacov a preto sa obraciame na cestovanie autom. Lenže čo keď nás cestovanie po Slovensku omrzí? Kam sa vyberiete? V dnešnom článku sme si pre vás pripravili zopár inšpiratívnych nápadov, aby ste sa nemuseli zamýšľať vy sami.

1.Nemecko

Čo by to bol za rebríček najlepších krajín na cestovanie autom, keby v ňom nebolo Nemecko? Nemecko má ako jediné v Európskej únii možnosť po niektorých úsekoch diaľnic jazdiť neobmedzenou rýchlosťou a, okrem toho, kvalita ich ciest je jednoducho skvelá (na väčšine úsekov). Jediné, čo motoristom zvykne vadiť, sú ceny paliva a množstvo áut na cestách. Nuž, to je ale daň za to, že sa tu tak skvelo jazdí. 

2.Taliansko

Mekka automobilizmu a tých najslávnejších značiek áut a motoriek, to je Taliansko. Cestujúcim sa najviac páčia nielen nádherné scenérie, ktoré lemujú prakticky celú krajinu a nachádzajú sa doslova za každým rohom, ale aj skvelá kuchyňa a milí ľudia na každom kroku. Kvalita ciest zaostáva a ceny paliva sú vysoké, pozitíva ale jednoznačne prevažujú. 

3.Maďarsko

Podľa rebríčka poisťovne Dayinsure je na treťom mieste Maďarsko. Rovinky všade, kam sa pozriete, a malebné zákutia vo forme rôznofarebných polí a známych maďarských kúpeľov… Vďaka dobrej infraštruktúre tu máte vždy kde prespať a čerpacie stanice a motely sú prakticky na každej zastávke. Vodiči taktiež nejazdia zrovna najhoršie, takže v Maďarsku sa vám bude jazdiť dobre. Bonusom sú nízke ceny paliva.

4.Švédsko

Už ste jazdili vo Švédsku? Tak si to vyskúšajte, najmä v zime je to zábava (majitelia zadokoliek budú vedieť). ☺ Mimo centier významných miest sa prakticky nikdy nestretnete so zápchou, možno tak s nejakým tým losom. Švédske diaľnice a cesty prvej triedy patria naozaj k najlepším v Európe a sú pravidelne udržiavané. Mínusom sú tak len vyššie ceny všetkého. 

Do ktorej z týchto krajín by ste hneď vyrazili vy? 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *