Nevhodná veľkosť ALU diskov vám môže zničiť auto

Nevhodná veľkosť ALU diskov vám môže zničiť auto

Lákavý vzhľad masívnych hliníkových diskov býva najčastejším motívom ich kúpy. Avšak, nie je všetko zlato, čo sa blyští. Pre krásu sa musí trpieť. V tomto prípade často trpí samotné auto a následne aj jeho majiteľ. Prečo by ste to s veľkosťou diskov nemali preháňať?

nevhodná veľkosť ALU diskov vám môže zničiť auto

Tuning? To sotva

Krásne vyleštené disky a nízkoprofilové pneumatiky poznáme z akčných filmov o rýchlych autách a ilegálnych závodoch. Naozaj si myslíte, že takáto pneumatika autu pridá pár koní? Jediným reálnym výsledkom sú zhoršené jazdné vlastnosti.

Rovnako nezmyselné sú aj rôzne bočné krídla a znížené nárazníky. Na slovenských cestách to necháte na prvom výmole a na druhom ostanete visieť. Aj v tomto prípade môžeme povedať, že všetkého veľa skutočne škodí.

Nezmyselné trápenie tlmičov

Príliš veľká záťaž tlmičov má za následok ich rýchlejšie opotrebovanie. Nízkoprofilové pneumatiky neodbremenia tlak kladený na tlmiče a celé pruženie auta ostáva len na nich. Ak nechcete mať po pár cestách skákajúci lowrider, zvážte veľkosť vašich ALU diskov a s ich veľkosťou to nepreháňajte.

Nízky profil pneumatík je nebezpečný

Rozobrali sme dizajnérsky nedostatok, nebezpečenstvo opotrebovania tlmičov, no skutočná skúška našich vodičských zručností príde vtedy, keď sa nám vo vysokej rýchlosti podarí trafiť kameň alebo obrubník a rozseknúť pneumatiku. Nízkoprofilové pneumatiky sú o dosť háklivejšie než klasické, a preto sú určené na hladké závodné okruhy a do už spomínaných akčných filmov.

Aká je teda zdravá veľkosť?

Záleží od typu pneumatiky a od konkrétnej veľkosti celého kolesa. Avšak, ak nebývate v Hollywoode alebo na slnečných terasách v Monacu, s veľkosťou ALU diskov to nepreháňajte. Vyberte si ideálnu veľkosť a nechajte si poradiť od našich kolegov ohľadom vašich nových kolies. Veríme, že nájdete zlatú strednú cestu medzi veľkosťou ALU diskov a praktickým využitím vášho auta.

pozrite si krasne znackove alu disky za najlepsie ceny v nasej ponuke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *